RAMADA KIRŞEHİR RESORT THERMAL & SPA

Rahatınız İçİn dİzayn edİlen en İnce detaylarla ve ruhunuza hİtap eden bİr konfor sİzİ beklİyor.


free
Wi-Fi

best prıce
Guarantee

spa
wellness

Online
Reservation

no credıt card
needed

THERMAL HOTEL KONFORU SİZİ BEKLİYOR


Şehir hayatının üzerinizde biriktirdiği tüm stres ve karmaşanın yerini eşsiz bir huzura bırakacağı yerdesiniz.

Kırşehir, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir.

1867 yılında bucak, 1869 yılında ilçe, 1870 yılında sancak olmuş, Avanos, Keskin ve Mecidiye (Çiçekdağı) ilçeleri Kırşehir’e bağlanmıştır. 1921 yılında bağımsız mutasarrıflık, 1924 yılında il olan Kırşehir’e Avanos, Çiçekdağı, Hacıbektaş, Mucur ilçeleri bağlanmıştır. 1944 yılında ilçe olan Kaman, Kırşehir’e bağlanmıştır.

Nevşehir il, Kırşehir de Nevşehir iline bağlı bir ilçe haline getirilmiş Çiçekdağı ilçesi Yozgat’a, Kaman Ankara’ya, Hacıbektaş, Mucur ve Avanos da Nevşehir’e bağlanmıştır.

Kırşehir, 1 Temmuz 1957’de yine Adnan Menderes hükümeti tarafından tekrar il hâline getirilmiş ve Yozgat’ın Çiçekdağı, Ankara’nın Kaman ve Nevşehir’in Mucur ilçeleri tekrar dâhil edilmiştir. 2010 TUIK verilerine göre ilimizde merkez ilçe ile beraber 7 ilçe, 23 belde ve 234 köy vardır.

Kırşehir tarihi, Hititler dönemi ile anılmaya başlar. Fakat, ilin adının o zaman ne olduğu henüz bilinmemektedir. İlin bir ara Aquae Saravenas (Akova – Saravena) adıyla (M.Ö. 2.yy.) bilindiği anlaşılmıştır. Önceleri Makissos (Macissus) adıyla anılan kent, İmparator I. Jüstinianos devrinde (527-568) yeniden kurulmuş ve Jüstinianopolis diye anılmaya başlamıştır.

Uçsuz bucaksız kırın ortasında yükselen bu kente Türkler “Kır şehri” adını vermişlerdir. Kır şehri zamanla halk dilinde “Kırşehir” oldu. Bu gün bile bazı köylerinde yaşayan halk, burasını Kır şehri diye anar. Kırşehir ismi Türkçedir.

Kırşehir’de NAO ve AO indeks pozitif değer aldığında kışlar nispeten ılık ve ağırlıklı yağmurlu, AO ve NAO negatif seyrettiğinde kışları soğuk ve az yağışlı olmak ile birlikte yağışlar çoğunlukla kar şeklinde düşer.[2] Yazları ise sıcak ve genellikle kurak geçen karasal iklim görülür. Son yıllarda, yaz yağışlarında artışlar görülse de, Thorntwait’in iklim tasnifine göre, Kırşehir yarı kurak iklim özelliğine sahiptir. İldeki yıllık sıcaklık ortalaması 11.3 °C, yıllık ortalama yağış miktarı ise 415,9 kg/m2’dir.

İldeki dağlık ve ovalık alanlar arasında yıllık ortalama sıcaklık farkı çok fazla değildir. İlçeler arasındaki sıcaklık farkı 1 °C-1.5 °C civarındadır. Merkez ilçede yıllık ortalama sıcaklık 11,3 °C iken, Kaman’da 10.2 °C, Çiçekdağı’nda 11,7 °C, Mucur’da da 11.7 °C, Akçakent’te 9.6 °C, Akpınar’da ise 9.9 °C’dir. Kırşehir’in çevre illerle olan sıcaklık farkı yine 1 °C-1.5 °C dolayındadır. Ankara’da 11,8 °C, Kırıkkale’de 12.5 °C Nevşehir’de 10,5 °C, Yozgat’ta 9,0 °C’dir.
Cami, Türbe ve KiliselerCacabey (Medresesi) Cami: İl merkezinde bulunan Medrese, 1271-1272 yıllarında yaptırılmıştır ve günümüzde cami olarak kullanılmaktadır.Selçuklu Döneminde astronomi yüksekokulu olarak hizmet vermiştir. Yapıdan ayrı olan minaresi de gözlem kulesi olarak kullanılmıştır.
Ahi Evran Camii ve Türbesi: 1482 yılında, Ahilik Teşkilatının kurucusu Ahi Evran adına yaptırılan Cami ve Türbe, il merkezinde bulunmaktadır.Türbeye, cami içinden bir merdivenle çıkılmaktadır.
Lala (Lale) Camii: İl merkezinde, Melik Gazi Kümbetinin hemen yanındadır. Caminin mimari tarzı, 13. yüzyılda kervansaray veya darphane olarak yaptırıldığı kanısını uyandırmaktadır.

Kümbetler:
Melik Gazi Kümbeti: İl merkezinin güneydoğusunda bulunan kümbetin 13. yüzyılda yaptırıldığı tahmin edilmektedir.Dikkate değer diğer kümbetler ise Kalender Baba Kümbeti ile Fatma Hatun kümbetleridir.
Türbeler: Aşıkpaşa Türbesi, Cacabey Türbesi, Süleyman Türkmani Türbesi, Muhterem Hatun Türbesi, Yunus Emre Türbesi yörede görülmeye değer eserlerdir.
Derefakılı Kiliseleri: Hıristiyanlığın ilk kiliselerinden olan bu yapılar, Akçakent ilçesinin Derefakılı köyündedir.

Kaleler
Kuş Kalesi: Kaman yakınındaki Kuş Kalesi’nin Hititler Döneminde yaptırıldığı ve Bizans Dönemi’nin sonuna kadar kullanıldığı tahmin edilmektedir.
Keçi Kalesi: Kırşehir merkezine bağlı Kızılca köyünün kuzeydoğusundadır. Bizanslılar tarafından yapılan kalenin duvar kalıntılarının bugünkü yüksekliği 2-3 m.dir. Kırşehir kalelerinin en büyüklerindendir.

Kervansaraylar
Kesikköprü Kervansarayı: (Cacabey Hanı) Kırşehir’in 23 km. güneyindeki Kesikköprü köyünde bulunan kervansaray ile yanındaki köprü, 1248 yılında Anadolu Selçuklu Devleti’nin Kırşehir Emiri Nurettin Caca tarafından yaptırılmıştır. İki ayrı renkli taştan yapılmış olan taç kapısı, taş işçiliği ile dikkati çekmektedir.

Placeholder

Şık ve Rahat Odalar


Odalarımızda, rahatınız için dizayn edilen en ince detaylarla ve ruhunuza hitap eden bir konfor sizi bekliyor. Odalarımızı rüya gibi bir tatilin içinden tatlı rüyalara dalmanız için özenle hazırladık.


Placeholder

Doğanın Şİfa Dolu Armağanı


Yüksek sıcaklık derecesi ve yüksek mineral degerleriyle “termomineralli” olan suyumuz, nadir rastlanan “içilebilir” termal sulardan biridir. Özünü tamamen tabiattan alarak dertlere deva olmaktadır.


Placeholder

Aktİvİteler ve Etkİnlİkler


Ramada Thermal Resort Kırşehir’de ailece yapabileceğiniz aktivitelerden sosyal sorumluluk projelerine düğünlerden ve toplantılara çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapmaktayız.

ODALARIMIZ

Standard Odalar


3. kat ile 9. katlar arasında yeralan Standard odalarımızda, rahatınız için dizayn edilen en ince detaylarla ve ruhunuza hitap eden bir konfor sizi bekliyor. Odalarımızı rüya gibi bir tatilin içinden tatlı rüyalara dalmanız için özenle hazırladık.


DETAYLAR

Placeholder
Placeholder

Family Room


Termal suyun sıcacık huzurundan ilham alan deluxe family suite ile evinizin sıcacık ortamını aratmayacak bir atmosferi en konforlu haliyle size sunuyoruz. Kendi evinizdeki gibi özgür hissedip, kendi yatagınızdaki gibi rahat uyumanız için…

DETAYLAR

Suite Room


Suitlerimizde ufku seyrederken kendi hayallerinizin ufkunu yakalayın. Dilerseniz, bodur çamların harika görüntüsü ile süslenen tarlaların bereketinden ilham alın. “Yüksek güvenlikli cam sisteminin” keyfini çocuklarınızla birlikte çıkarın.


DETAYLAR

Placeholder
Placeholder

PRESIDENTIAL SUITE ROOM


Tatil keyfini kusursuz bir konforla sürmek isteyen misafirlerimize özel hizmet ve A plus konfor sundugumuz King suite, hayal etmekle yetinmeyenlere hayallerindekinden daha fazlasını sunuyor.

DETAYLAR

Executive Odalar


10. kat ile 14. katlar arasında yeralan Executive odalarımızda, rahatınız için dizayn edilen en ince detaylarla ve ruhunuza hitap eden bir konfor sizi bekliyor. Odalarımızı rüya gibi bir tatilin içinden tatlı rüyalara dalmanız için özenle hazırladık.


DETAYLAR

Placeholder

SPA & WELLNESS & THERMAL BY PİLATES AKADEMİ NİŞANTAŞI


Tamamı spor akademisi mezunu, Workshoplar ve seminerlerle kendilerini geliştirmeye devam eden Stott Pilates‘ in sertifikalı eğitmenleri, üst düzey makina parkuru, son teknoloji koşu bantları ve Kinesis ekipmanları ile Hamilelik öncesi, sonrası ve Hamile Pilatesi, Omurga ve Eklem Rahatsızlıkları Rehabilitasyonu, Kifoz, Skolyoz, Lordoz gibi duruş bozuklarının tedavisinde alanlarında uzman eğitmenler ile dersler yapılmaktadır.
Programa başlayan üyelerimize ücretsiz olarak Postür Analizi uygulanmakta, bu sayede duruş bozuklukları tespit edilmekte ve varsa düzeltme konusunda önerilerde bulunulmaktadır. Uygulanacak programlar bu durumu düzeltmeye yönelik seçilmektedir.
Kas-yağ ölçüm sistemiyle kas, yağ oranı, sorunlu bölgeler, varsa iç organların etrafındaki yağlanmalar tespit edilir ve kişinin talepleri, sağlık durumuyla beraber değerlendirilerek bir çalışma programı hazırlanır.
Eğitimler öncesi iç organlardaki ve özellikle karın içi yağ ölçümü yapan Tanita cihazı ve postur analizi sonuçlarına göre beslenme uzmanı danışmanlığında, size özel programlar hazırlanır ve belli periyotlarda ölçümlemeler ile takip edilir.


DETAYLAR

ESTETİK & GÜZELLİK BY MAREBELİS


Güler yüzlü ve alanında uzman personeli, kaliteli hizmet anlayışı, temiz ve şık ortamı ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan yaklaşımı sayesinde kısa sürede adını duyurmuştur. Lazer uygulamaları ve Hydrafacial cilt yenileme tedavilerine ağırlık vermekle birlikte en modern cerrahi yöntemlerde ve özellikle ameliyatsız alternatiflerde uzmanlaşan MAREBELİS size en etkili ve güvenilir tedavileri sunan anti-ageing klinikleri için çıtayı belirlemektedir.


DETAYLAR